TFS International otevřela v Panattoni Parku Cheb halu na recyklaci ramínek

Společnost Panattoni v Chebu vybudovala halu o velikosti 7800 metrů čtverečních, v níž bude německá společnost TFS International třídit a recyklovat konfekční ramínka. Zatímco použitelná ramínka se přebalí a vrátí zpět do maloobchodní sítě, zbytek projde drtičkou a následnou recyklací. Budova je navržena v souladu s nejpřísnějšími požadavky na udržitelný rozvoj na úroveň Excellent podle certifikace BREEAM  2016 New Construction. Halu financuje a chebský park vlastní Accolade.

 

„Jdeme s dobou, a proto chceme v nové hale otestovat procesy, které splňují parametry koncepce Průmysl 4.0. Automatizace a robotizace provozu nám pomůže významně zvýšit efektivitu třídění ramínek. Naším cílem je strojově vyhodnocovat, zda dané ramínko lze přímo vrátit do obchodu, či je nutné ho recyklovat,“ říká Bernd Gerrit Bode, jednatel TFS International.

 

„Postavili jsme budovu, jejíž podstatou je přímo recyklace, tedy oběhové hospodářství v praxi, navíc v kombinaci s principy Průmyslu 4.0. Příchod další německé firmy do Chebu potvrzuje atraktivitu Karlovarského kraje. Souběžně jsme v druhé chebské zóně dokončili halu pro giganta německé e-commerce Real Digital,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

 

„Chebsko je dnes jednou z nejatraktivnějších, ne-li vůbec nejatraktivnější lokalitou pro rozvoj moderního podnikání ve střední Evropě. Dokazuje to nejen zájem světových nájemců, ale také jejich zaměření na udržitelnou a ke světu kolem nás šetrnou výrobu. Recyklace ramínek může někomu připadat jako maličkost, ale jen si uvědomte, kolik jich máme každý doma, natož kolik jich spotřebují velké řetězce. To, že se někdo zaměří na udržitelnost specifického segmentu, je cesta, kterou v dnešní době vítáme s otevřenou náručí,“ říká Milan Kratina, CEO skupiny Accolade, která budovu vlastní.

 

Společnost TFS vznikla v dolnosaském Nordhornu v roce 1990 necelý měsíc po sjednocení Německa. V roce 1995 se stala rodinným podnikem, když většinu podílů převzali bratři Bernd Gerrit a Hermann Bodeovi. Díky jejich touze po ekologii a inovacích dosáhla jejich společnost celosvětového významu, protože položila základy systému vratných ramínek, jak ho dnes známe. Firma také jako jedna z mála boří stereotypní pohled na zaměstnance průmyslových parků, protože nadpoloviční většinu jejích zaměstnanců tvoří ženy.

 

V Panattoni Parku Cheb I dnes mají své provozy firmy jako Tchibo, DHL či BWI. V nové průmyslové zóně Panattoni Park Cheb South letos vyrostla první hala pro společnost Real Digital.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest